Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пуштен во продажба новиот дрес на РК Вардар

Во период кога нема натпревари, Европскиот ракометен Шампион во продажба го пушти новиот дрес со кој ќе настапуваат во натпреварувачката сезона 2020/21/

Новиот црвено-црн дрес ќе биде достапен за сите навивачи во Фан Шопот, кој е во склоп на Спортскиот центар Јане Сандански. Сите кои сакаат да го имаат дресот на Вардар може да го посетат и истиот да го набават.

Вардар од стартот на сезоната одигра само еден натпревар во ЛШ, додека на Ф4 турнирот во СЕХА лигата го освои сребрениот медал.

извор: http://vardarfans.mk/index.php/rk_vardar/pusten-vo-prodazba-noviot-dres?fbclid=IwAR0LXiuKgDXusQFgpOd5lBJcD8Aa0zvRhzCyKrP-lB2JE9sxvx-uNP5Eyxk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...