Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Принцот Чарлс е неславен рекордер-69 години чека да стане крал

Принцот Чарлс е неславен рекордер. За неговиот живот, во историјата ќе се учи како за принц со најдолг стаж.

Неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, која има полни 94 години, застана на престолот кога нејзиниот најстар син имаше само три години.

Британските таблоиди пренесуваат дека дури и за принцот Чарлс чекањето на круната цели 69 години сепак е премногу и дека заедно со сопругата Камила донеле одлука престолот да му го препуштат на синот Вилијам, а татковината ќе ја заменат со Италија.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...