Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ПРЕОДНИОТ РОК Е ЗАВРШЕН: Од 1. јануари можат да си одат Меси, Погба, Агуеро…

Во оваа необична 2020 година последниот ден за трансфери заврши на 5. октомври, причината е коронавирусот. За помалку од три месеци стартува новиот преоден рок, па светските медиуми одново ќе бидат исполнети со бројни можни трансфери.

Од први јануари следната година, голем број на европски ѕвезди ќе можат да ја менуваат средината, да ја договорат својата иднина, нивните матични клубови нема да им можат ништо.

На прво место секако е Лионел Меси!

Извесно е дека најдобриот фудбалер во светот сака да ја напушти Барселона, откако тоа не го стори ова лето ќе може следното, а токму почетокот на 2021 година ќе создаден за преговори, па клубовите кои ќе сакаат да го имаат во своите редови ќе можат да почнат со преговори.

Меѓу играчите кои ја обработуваат последната година од својот договор се Пол Погба, кој одамна се сака да го напушти Манчестер Јунајтед, а се поврзува со Реал Мадрид. Тука е Давид Алаба, беше на чекор до Баерн Минхен, како и Џанлуиџи Донарума.

Талентираниот голман на Милан е староседелец на „Сан Сирао“ иако има само 21 година, со оглед на тоа дека за неговата иднина е задолжен Мино Раиола, нема дилеми дека ќе замине на друго место.

На списокот е Агуеро има 32 години и следното лето може да го напушти Манчестер Сити, на списокот на играчи чии договори завршуваат се Ди Марија, Дракслер, Кавани, Лингард, Диего Коста, Серхио Рамос…

Ќе биде интересно!

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...