Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Почина легендарната РОК ЅВЕЗДА, ВАН ХАЛЕН

Легендарниот холандско-американски гитарист почина во вторникот по долгата борба со ракот на грлото.

-Не можам да верувам дека морам да го напишам ова, но мојот татко, Едвард Лодевик Ван Хален, утрово ја загуби долгата и мачна битка со ракот. Тој беше најдобриот татко што некогаш можев да го посакам. Секој момент што го споделував со него на, и надвор од сцената, беше подарок , објави неговиот син музичарот Волф ван Хален на Твитер.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...