Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

КОЈ ЌЕ ПРЕСЕЧЕ? Серија А се уште не го регистрирала мечот Јувентус – Наполи

Резултатот на неодиграниот натпревар Јувентус – Наполи се уште не е официјално потврден. Дисциплинската комисија ги објави своите наоди за натпреварите од 3. коло на италијанското калчо, но се уште нема потврда за тоа како ќе биде регистриран неодиграниот меч.

Дуелот не се одигра затоа што Наполи не доби дозвола на локалните власти за патување во Торино поради два позитивни теста на Ковид-19 на свои фудбалери, додека од Сериа А сметаа дека нема доволно причини мечот да не се одигра според поставените здравствени протоколи од лигата.

Во теорија, Јуве треба да добие победа од 3:0, но резултатот сепак е ставен на „разгледување“, што значи дека се чека на понатамошна истрага и конечна пресуда.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...