Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Интер го објави составот за ЛШ: Конте го пријави Наинголан, а ги „откачи“ Весино и Падели

Интер вечерва го пријави својот состав за Лигата на шампионите, во кој се најде и името на Раџа Наинголан, кој беше пред преселба во Каљари. Со тоа се чини се затвораат сите озборувања за негово напуштање на Милано.

Интересно, Конте за ЛШ нема да смета на Матиас Весино и Даниеле Падели, кои не се најдоа на списокот пријавени фудбалери за најсилното европско клупско натпреварување.

Клубот го објави својот список на играчи достапни за групната фаза на турнирот, а во него се најдоа: Хандановиќ, Хакими, Гаљардини, Де Врај, Алексис Санчез, Лукаку, Лаутаро Мартинез, Коларов, Сенси, Ранокиа, Перишиќ, Јанг, Видал, Барела, Ериксен, Д’Амброзио, Дармијан, Шкрињар, Наинголан, Брозпвиќ, Бастони и Раду. „Нероаѕурите“ во групната фаза се во иста група со Реал Мадрид, Шахтјор Доњецк и Борусија Менхенгладбах.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...