Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ протестира против покачувањето на струјата

Група граѓани со своите автомобили тргнаа од пред СЦ Јане Сандански и се упатија кон зградата на Регулаторна комисија.

Од партијата велат дека додека претседателот на Регулаторна, Бислимоски зема 120.000 денари плата, граѓаните добиваат поскапа струја.

Од ВМРО-ДПМНЕ истакнаа дека нема да се откажат се додека не се укине ова покачување на струјата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...