Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Бојата на очите открива каква личност сте

Бојата на очите зависи од генетскиот состав на телото, па затоа не е изненадувачки што лекарите успеаја да ги поврзат одликите на личноста со оваа одлика.

Еве  што може да значи бојата на очите во контекст на вашето однесување, живот и ставови.

Сина

Луѓето со сини очи се шармантни, привлечни и вистински пријатели. Тие знаат како да го живеат животот во потполност. Тие секогаш ќе се обидат да ви помогнат бидејќи се многу сочувствителни.

Кафеава

Никогаш нема да се откажат од борбата и ќе дадат се од себе за да докажат дека се најдобри. Тие се многу енергични и храбри и сакаат да експериментираат во животот.

Зелена

Луѓето со зелени очи се многу енергични и креативни. Тие сакаат авантура и го прифаќаат секој предизвик што ќе им се најде. Можете да им верувате, но ако ги навредите, тие секогаш ќе одговорат.

Црна

Луѓето со црни очи се многу живи и полни со страст. Нивните обврски никогаш нема да завршат и ќе вложат 100 проценти од својата енергија за да го завршат започнатото. Тие се мистериозни и не се отвораат лесно за луѓето.

Сива

Луѓето со сиви очи се родени да бидат лидери. Тие имаат моќ да решаваат големи проблеми меѓу луѓето, бидејќи секогаш имаат позитивно решение. Тие се многу силни личности и поседуваат силна енергија што ги штити од надворешни притисоци.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...