Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

БОМБА ВО НАЈАВА: Здравко Мамиќ превзема клуб од Србија?

Според српските медиуми, долгогодишната алфа и омега на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ е на чекор да го превзема тимот на ТСЦ од Башка Топола.

Станува збор за клуб кој е еден од намладите во Супер-лигата и кој ова лето по пенал драма и 12 голови беше елиминиран од евро-сцената.

Некогашниот прв човек на Динамо кој е во бегство и се наоѓа во Босна поради обвинение дека на некогашниот клуб му нанел штета од 40 милиони евра, никогаш не криеше дека сака да води тим од Србија.

„Немам никаква причина поради која утре не би работел во Цврена Звезда или Партизан, станува збор за институции. Доколку имам таква понуда, би бил горд на тоа, иако сум свесен дека ќе имам бројни проблеми поради тоа“, е изјавата на Мамиќ во август.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...