Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

БОМБА ВО НАЈАВА: Здравко Мамиќ превзема клуб од Србија?

Според српските медиуми, долгогодишната алфа и омега на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ е на чекор да го превзема тимот на ТСЦ од Башка Топола.

Станува збор за клуб кој е еден од намладите во Супер-лигата и кој ова лето по пенал драма и 12 голови беше елиминиран од евро-сцената.

Некогашниот прв човек на Динамо кој е во бегство и се наоѓа во Босна поради обвинение дека на некогашниот клуб му нанел штета од 40 милиони евра, никогаш не криеше дека сака да води тим од Србија.

„Немам никаква причина поради која утре не би работел во Цврена Звезда или Партизан, станува збор за институции. Доколку имам таква понуда, би бил горд на тоа, иако сум свесен дека ќе имам бројни проблеми поради тоа“, е изјавата на Мамиќ во август.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...