Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УТРЕ ќе се носи ОДЛУКА дали ќе може да се оди преку граница БЕЗ ПЦР-ТЕСТ

Комисијата за заразни болести на денешниот утрински состанок предложи укинување на ПЦР тестот со граѓаните на Косово, Србија, Албанија и Црна Гора. Истиот предлог го достави до Владата.

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференцијата со министерката Мила Царовска даде свој коментар.

„Утре Владата ќе одлучува за укинување за ПЦР тестот. Регионот треба да биде отворен“, вели Заев.

Тоа би значело дека граѓаните од Црна Гора, Косово, Србија и Албанија ќе може да влегуваат во Северна Македонија без никакви ограничувања, односно без ПЦР тест кој досега беше задолжителен.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...