Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УАПСЕН СКОПЈАНЕЦ И СПРОВЕДЕН ВО ИДРИЗОВО!

На 05.10.2020 во 12:15 часот на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка во координација со ЕВР Кисела вода го привеле Д.Т.(43) од Скопје, кој се барал по две потерници, за издржување на казна затвор од пет години и истрага по член 215 од Кривичниот законик на РСМ.Д.Т. е предаден на ПС Тетово, а потоа ќе биде спроведен до КПД Идризово.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...