Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ТРАМП СЕ ОГЛАСИ ВО СВОЈ СТИЛ: Ако сакате поголем данок гласајте за демократите

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој беше хоспитализиран поради инфекција со коронавирусот, на Твитер ги повика гласачите да излезат на гласачките места, сугерирајќи им да гласаат за него.

„Ако сакате зголемување на данокот, најголемо во историјата на нашата земја (што ќе ја уништи нашата економија и работните места), гласајте за демократите“, напиша Трамп

Да потсетиме, минатата недела на Трамп му беше дијагностициран коронавирус, а синоќа излезе од воената болница Валтер Рид каде беше хоспитализиран, со цел да ги поздрави своите приврзаници од возилото.

Според лекарите, тој се чувствува многу подобро и наскоро треба да биде пуштен од болница.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...