Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп излезе од болница и испрати порака до светот: НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ ОД КОВИД!

Republican presidential candidate Donald Trump speaks at a rally at the Fort Worth Convention Center on February 26, 2016 in Fort Worth, Texas. Trump is campaigning in Texas, days ahead of the Super Tuesday primary.

Претседателот на САД, Доналд Трамп на својот Твитер изјави дека денеска во 18.30 часот по локално време, ќе ја напушти болницата Валтер Рид.

„Ќе ја напуштам одличната Валтер Рид болница денеска во 18.30 часот. Се чувствувам многу добро! Не се плашете од ковид. Не дозволувајте да ви го доминира животот. Под администрацијата на Трамп развивме многу добри лекови и знаење. Се чувствувам подобро отколку пред 20 години!“, напиша Трамп.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...