Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп излезе од болница и испрати порака до светот: НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ ОД КОВИД!

Republican presidential candidate Donald Trump speaks at a rally at the Fort Worth Convention Center on February 26, 2016 in Fort Worth, Texas. Trump is campaigning in Texas, days ahead of the Super Tuesday primary.

Претседателот на САД, Доналд Трамп на својот Твитер изјави дека денеска во 18.30 часот по локално време, ќе ја напушти болницата Валтер Рид.

„Ќе ја напуштам одличната Валтер Рид болница денеска во 18.30 часот. Се чувствувам многу добро! Не се плашете од ковид. Не дозволувајте да ви го доминира животот. Под администрацијата на Трамп развивме многу добри лекови и знаење. Се чувствувам подобро отколку пред 20 години!“, напиша Трамп.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...