Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТВ24: СУДОТ ВО СТРАЗБУР СЕПАК ОТВОРА ПОСТАПКИ ЗА ПОРАНЕШНИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ КОИ ПОЧНА ДА ГИ ГОНИ СЈО

Државата треба да даде одговор дали општата аболиција која Ѓорге Иванов ја даде во 2016-та година е законска и дали нејзиното повлекување е правно издржано. Ова е едно од прашањата кои судот во Стразбур ги упатува до Македонија, како тужена страна.

Прочитајте ја целата вест на ТВ 24.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...