Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Полицијата долго го следела РАСТА, пресуден бил еден телефонски разговор и зборот „САЛАТИЧКА“

Пејачот Стефан Ѓуриќ-Раста, уапсен е во петокот, кога полицијата кај него пронашла пет грама марихуана, а потоа по налог на обвинителството, направен е и претрес во неговиот стан, каде било пронајдено големо количество на сканк. Раста бил сослушан пред Вишото обвинителство во Белград, после што одреден му е притвор до 30 дена. Со него е уапсено уште едно лице, кај кое бил пронајден кокаин.

Инаку, полицијата го следела Раста некое време, а на денот кога е уапсен, наводно имал сомнителен разговор со пријателите.

Мислел дека законот не му може ништо, додека лесните дроги ги користи за лични цели, па не се плашел ни малку. Сепак на полицијата не и останало незабележано неговото безгрижно однесување, снимките и фотографиите на марихуаната кои редовно ги објавуваше по социјалните мрежи. Раста на денот на апсењето се јавил кај близок пријател и пред крај на повеќеминутниот разговор му рекол да понесе „салатичка“. На полицијата доволно и било што го чула зборот салатичка, па тргнале во акција. Почекале раперот да го напушти станот, го следеле и на крај го фатиле со дрогата, открил извор за медиумите во соседството.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...