Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ПЕД*ФИЛИЈА ВО СРПСКИОТ ФУДБАЛ! Тренер на ФК Радник-Сурдулица се*суално вознемирувал играчи

Тренер на помлада категорија А.Ф. (36) приведен поради сомневање дека праќал се*суални пораки на млад играч (13) Тренерот се терети за се*суално вознемирување, но не му е одреден притвор.

Овој пед*филски скандал со денови е главна тема во Сурдулица, а на обвинителството и полицијата е да утврди што точно се случило меѓу тренерот и момчето.

Извор од истрагата кажува дека полицијата ја известила таткото на младиот фудбалер.

– Момчето се пожалило на својот татко дека тренерот му праќал чудни и непримерни пораки, со што тој веднаш за се ја известил полицијата. Таткото го предал телефонот на синот, во кои биле спорните пораки, и терерот е веднаш е повикан на информативен разговор. А.Ф. дал изјава во која негирал дека го наговарал момчето на се*с а после тоа е пуштен на се брани од слобода. И двата телефона и на момчето и на тренерод биле дадени на вештачење – објаснил изворот.

Некогашниот претседател на клубот од Сурдулица, Новица Тончев сега народен пратеник бил шокиран поради овој пед*филски скандал

– Како човек го осудувам секој вид на пед*филија. Верувам дека надлежните служби ќе ја завршат својата работа и ќе ја утрврдат вистината за овој случај – кусо изјавил Тончев.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...