Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Нов скандал на Ролан Гарос, можен е прекин на турнирот

Годинешното издание на Ролан Гарос дефинитивно ќе биде запаметено, бројни скандали од стартот го пратат овој турнир. На самиот почеток немаше јасна слика околу протоколите, потоа излезе информација за наместен натпревар во двојки, а најново е дека истиот може да биде прекинат.

Причината е Зверев кој беше елиминиран во осминафиналето. Тој призна дека имал потешкотии со дишењето и дека играл иако бил болен. Веќе на големо се стравува дека во Париз се појави коронавирусот.

„Многу сум болен, не можам да дишам, не требаше да излезам на терен“, откри Зверев.

Зверев беше тестиран пред два дена, но тогаш резултатот беше негативен, сега одново ќе оди на нова контрола по која ќе биде позната судбината на Ролан Гарос.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...