Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Моизе Кен потпиша за ПСЖ

Доцна синоќа ПСЖ објави дека постигнала договор со италијанскиот млад напаѓач, Моизе Кен од Евертон.

Карло Анчелоти не смета многу на напаѓачот, па тој се реши да замине во ПСЖ, каде што се чини ќе го чека иста судбина, односно ќе биде резерва на Мауро Икарди.

Кен во ПСЖ ќе биде како позајмен до крајот на сезонта, со можност за откуп. Инаку италијанскиот напаѓач беше поврзуван и со враќање во Јувентус.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...