Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милан на „Максимир“ купува млад десен бек

Уште еден играч од кого Динамо Загреб добро ќе заработи. Милан пристигнува на „Максимир“ за да го купи младиот 17-годишен десен бек Филип Поби.

Поби треба да потпише договор со италијанскиот гигант, а на почетокот од сезоната бил прекомандуван во младинскиот тим на „модрите“ за да има поголема минутажа.

Поби игра за младите селекции на Хрватска, а во минатото бил во Локомотива Загреб и Сесвете.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...