Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милан на „Максимир“ купува млад десен бек

Уште еден играч од кого Динамо Загреб добро ќе заработи. Милан пристигнува на „Максимир“ за да го купи младиот 17-годишен десен бек Филип Поби.

Поби треба да потпише договор со италијанскиот гигант, а на почетокот од сезоната бил прекомандуван во младинскиот тим на „модрите“ за да има поголема минутажа.

Поби игра за младите селекции на Хрватска, а во минатото бил во Локомотива Загреб и Сесвете.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...