Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Кејт Мидлтон ограничена дури и во изборот на долна облека – С*КСИ ГРАДНИЦИ И ТАНГА НЕ ДОАЃА ПРЕДВИД

Кејт Мидлтон е секогаш совршено облечена и никој не знае колку всушност треба да се грижи војвотката од Кембриџ, дури и за изборот на нејзината долна облека.

Секси градници и танга не доаѓа предвид за Кејт и другите членови на кралското семејство – барем за јавни настапи. Неодамна беше откриено дека тие мора да носат посебна долна облека. Станува збор за „подздолниште“ што скоро го покрива целото тело.

Благодарение на специјалниот материјал, облеката на дамите со сина крв се држи до тоа да носи долна облека која спречува кревање на здолништето за време на ветар , а наедно и да не се проѕира она што го носи одоздола.

Веќе споменатата принцеза Кејт докажа дека не секогаш функционира ова. Имено, нејзиниот задник беше виден пред неколку години кога и се крена фустанот поради блискиот хеликоптер, a тоа беше случај уште неколкупати.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...