Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Кејт Мидлтон ограничена дури и во изборот на долна облека – С*КСИ ГРАДНИЦИ И ТАНГА НЕ ДОАЃА ПРЕДВИД

Кејт Мидлтон е секогаш совршено облечена и никој не знае колку всушност треба да се грижи војвотката од Кембриџ, дури и за изборот на нејзината долна облека.

Секси градници и танга не доаѓа предвид за Кејт и другите членови на кралското семејство – барем за јавни настапи. Неодамна беше откриено дека тие мора да носат посебна долна облека. Станува збор за „подздолниште“ што скоро го покрива целото тело.

Благодарение на специјалниот материјал, облеката на дамите со сина крв се држи до тоа да носи долна облека која спречува кревање на здолништето за време на ветар , а наедно и да не се проѕира она што го носи одоздола.

Веќе споменатата принцеза Кејт докажа дека не секогаш функционира ова. Имено, нејзиниот задник беше виден пред неколку години кога и се крена фустанот поради блискиот хеликоптер, a тоа беше случај уште неколкупати.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...