Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Има 52 години и МУСКУЛ до МУСКУЛ е!

Францускиот диџеј Дејвид Гета (52) може да се пофали дека има тело од соништата. Тој своите атрибути ги покажал во емисијата на водителуте Мек Флај и Карлито, и тоа откако водителите се соблеклеи покажале какви тела имаат. Малку подоцна и Гета решил да се пофали. 

Богами има и со што, иако е во шестата деценија. Гета покажал дека е мускул до мускул и изгледа како, што би се рекло, дечко. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...