Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

“БОМБА“ ОД ИСТАНБУЛ: Пато и Балотели потпишуваат за Бешикташ!

Како што јавуваат турските медиуми, на повидок е “БОМБА“ од Истанбул. Имено раководството на Бешикташ, на еден од најголемите клубови во таа земја, е во завршни преговори со некогашните големи светски фудбалски ѕвезди Александре Пато и Марио Балотели.

Бразилецот (30) е слободен играч откако му заврши договорот со Сао Паоло, додека Супер Марио (30) е под договор со Бреша, но јасно му е ставено до знаење дека клубот на него во иднина нема да смета. Секако дека се оствари овој двоен трансфер, Бешишкташ и тоа како ќе се засили во офанзивата.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...