Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Бест Веј Инвестмент преку донација од компјутери ги помага децата поддржани од СОС Детско село

Best Way Investment ги помага децата поддржани од СОС Детско село.

СОС Детско село веќе 19 години посветено работи со и за децата кои ја загубиле, или се во ризик од губење на родителската грижа. Стремежот на СОС Детско село „Ниту едно дете не треба да расте само“ може да стане реалност само со помош на добрите луѓе.

Визијата и мисијата на СОС Детско село целосно се поклопува со основниот принцип на работа на Best Way Investment ДООЕЛ чија основна цел е градење на вредности кои траат.

Децата се нашата иднина и не постои поголема вредност од вложувањето во нив. Децата во ризик, заслужуваат исти услови за учење и развој како и останатите.

Затоа Best Way Investment обезбеди компјутери кои ги донираше на СОС Детско село.

Задоволството и насмевките на лицата на децата поддржани од СОС Детско село се и задоволство на сите вработени во компанијата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...