Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Ана Брнабиќ МАНДАТАР ЗА НОВАТА ВЛАДА ВО СРБИЈА

Премиерката Ана Брнабиќ ќе биде мандатар за состав на новата Влада на Србија, дознава српски Курир.

Вечерва во 20 часот, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ќе го објави името на мандатарот за состав на новата Влада на Србија.

На денешната седница на Претседателството на СНС едногласно беше поддржан предлогот на Вучиќ. Ана Брнабиќ да биде мандатарот.

Како што изјави Синиша Мали по седницата, „Вучиќ му предложил на новиот премиер дека се можни ротации меѓу сегашните членови на владата, но дека тој сака нова енергија и нови лица“.https://display.nativemedia.rs/display/index.php?page=query/items/&aduid=1383&width=100%&height=0&displaytype=0&native=1&page_data=e842f508fcd4e9740af846690865f807&time=1601920618&deliver=vecer.mk&search_keywords=&page_referrer=aHR0cHM6Ly92ZWNlci5tay9ub2RlLzUyOTA4MQ==&page_title=%D0%90%D0%BD%D0%B0%20%D0%91%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%9C%20%D0%9C%D0%90%D0%9D%D0%94%D0%90%D0%A2%D0%90%D0%A0%20%D0%97%D0%90%20%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%90%D0%A2%D0%90%20%D0%92%D0%9B%D0%90%D0%94%D0%90%20%D0%92%D0%9E%20%D0%A1%D0%A0%D0%91%D0%98%D0%88%D0%90&meta_description=%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%90%D0%BD%D0%B0%20%D0%91%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%9C%20%D1%9C%D0%B5%20%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B5%20%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%20%D0%B7%D0%B0%20%D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0%2C%20%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%20%D1%81%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%80.&imp_ads=MTY3Ny0xXzUyNzgtMQ==

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...