Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СУДАР НА АВТОМОБИЛ И ТРАКТОР: Возачот на тракторот ИТНО ПРЕФРЛЕН ВО БОЛНИЦА

На 03.10.2020 околу 19,07 часот на магистрален пат Ресен-Битола кај место викано „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со неготински регистарски ознаки управувано од А.Н.(29) од Ресен и трактор „имт 539“ со ресенски регистарски ознаки управуван од З.Ј.(53) од Ресен на кој сопатници биле М.Ј.(47) од Ресен и К.Ј.(21) од Ресен, информира МВР.

Според податоците од полицијата по незгодата З.Ј. со возило на итна медицинска помош е пренесен во Клиничка болница Битола каде му се констатирани тешки телсени повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Ресен.

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Забава

Марија Сол Перез, аргентинската водителка е една од најатрактивните жени во светот, а посилниот пол никогаш не е рамнодушен на нејзините фотографии и снимки...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...