Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

РИТУАЛИ КОИ ГО ШОКИРАА РЕГИОНОТ: Дизајнерка на полна месечина направи чудни кругови (ФОТО)

Елена Кариќ, дизајнерка од Србија, е многу посветена на одредени духовни ритуали, кои ги споделува со своите следбеници на Инстаграм, а сега покажа што прави во својот двор на ноќта на полна месечин, со што шокираше многумина.

Елена прво направи фотографија од „месечевата вода“.

– „Месечевата вода“во која беше ставен каменот на земјот и високите вибрации на розата, кои Марија Магдалена ги донесе на земјата – напиша таа во описот на фотографијата.

Имено, Елена потоа направи круг од камења во нејзиниот двор на Космај, каде што инаку живее.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...