Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕ МУ СЕ ПИШУВА ДОБРО: Раста може да лежи 12 години затвор

Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста би можел да помине 12 години во затвор, а постои можност да помине и само со парична казна.

Имено, на раперот кој е уапсен во петокот во центарот на Белград, му се става на товар кривично дело произвоство и пуштање во промет на опојни дроги, по  што му беше одреден притвор од 48 часа.

Причина за тоа е килограм дрога која била пронајдена при претрес извршен во станот на Раста. Претходно кај него биле пронајдени 5 грама марихуана.

Раста денеска треба да биде сослушан во обвинителството. Поради наведеното кривично дело тој би можел да помине во затвор 12 години.

Со раперот бил приведен уште еден маж кај кого полицијата пронашла кокаин.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...