Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Наместен меч на Ролан Гарос?

Организаторите на Ролан Гаорс оваа година имаат проблем со техничкиот дел, а сега излезе информација за наместен меч и тоа во првото коло во женски двојки, на кого имало уплатено доста облози.

Станува збор за пресметката меѓу  Романките Андреа Миту и Патриција Марија Тиг и американско-руската двојка Медисон Бренгл-Јана Сизикова. Романките го добија овој меч со 2-0, а сомнителен е петтиот гем од вториот сет. Бренгл и Сизикова го изгубиле гејмот на свој сервис без добиен поен, а потоа направиле ри-брејк, но повторно го загубиле својот сервис, на крајот следеше и пораз.

Случајот го испитува француската полиција, како и независното тело за интегритет на тенисот ТИУ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...