Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Косово има „БОМБА“ ОД СПОРТСКА НОВИНАРКА, дали ќе ја видиме во Скопје (ФОТО)

Косово ја има една од најзогдните спортски новинарки, за кои многумина викааат дека е најубава на Балканот,  а која можеби ќе ја видиме и во земјава.

Македонија во четврток ќе игра против Косово во рамки на Лигата на нации. Интересот кај медиумите е голем, па се очекува на гости да ни дојде и Елмира Садрија која  е водителка во „Digaitalb“.

https://www.instagram.com/p/CFsBYbhl791/?utm_source=ig_embed

Нејзина специјалност е фудбалот, додека нејзин заштитен знак  се големите гради што гарантира и голема гледаност кај мажите.

https://www.instagram.com/p/B-PptitF8TL/?utm_source=ig_embed

Останува да видиме дали ќе дојде во Скопје да ја бодри својата репрезентација.

https://www.instagram.com/p/CFVDxYDFlPv/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...