Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Косово има „БОМБА“ ОД СПОРТСКА НОВИНАРКА, дали ќе ја видиме во Скопје (ФОТО)

Косово ја има една од најзогдните спортски новинарки, за кои многумина викааат дека е најубава на Балканот,  а која можеби ќе ја видиме и во земјава.

Македонија во четврток ќе игра против Косово во рамки на Лигата на нации. Интересот кај медиумите е голем, па се очекува на гости да ни дојде и Елмира Садрија која  е водителка во „Digaitalb“.

https://www.instagram.com/p/CFsBYbhl791/?utm_source=ig_embed

Нејзина специјалност е фудбалот, додека нејзин заштитен знак  се големите гради што гарантира и голема гледаност кај мажите.

https://www.instagram.com/p/B-PptitF8TL/?utm_source=ig_embed

Останува да видиме дали ќе дојде во Скопје да ја бодри својата репрезентација.

https://www.instagram.com/p/CFVDxYDFlPv/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...