Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Есмеров во интервју за Фокус: Мицкоски е политичко сидро кое го држи ВМРО приковано во опозиција!

Христијан Мицкоски да си даде оставка од лидерската позиција на ВМРО-ДПМНЕ и конечно да го исполни ветувањето кое го даде во предизборието. Ова во интервју за „Фокус“ го потенцира  Игор Есмеров, поранешен амбасадор на земјава во Унгарија во периодот од 2014-2018 година и поранешен член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој вели дека точно не знае кој е мотивот на актуелнит лидер толку цврство да се држи за фотелја во Белата палата, но претпоставува дека најреална причина за тоа е слабиот демократски капацитет.

Прочитајте го во целост интервјуто на Есмеров за Фокус:

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...