Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овие знаци денеска ги очекуваат ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ

ОВЕН

Наместо да одмарате, размислувате за проблемите на работа и правите нови планови со кои би ги решиле проблемите. Уживате во љубовта и размената на нежностите со партнерот. Ви годи одмор, опуштени сте.

БИК

Задоволни сте како поминала минатата недела. Што се однесува до идната недела планирате да продолжите со исто темпо. Уживате во времето минато со партнерот. Опуштени сте и постои опасност да претерате со храната.

БЛИЗНАЦИ

Се чувствувате успешно и никако да ги заборавите проблемите на работа. Партнерот продолжува да ви помогне и ви укажува дека не сте само вие одговорни за проблемите на работа. Ќе ви годи физичка активност.

РАК

Задоволни сте како поминала минатата недела и сега со многу оптимизам и правите нови планови за иднина. Доколку сте во брак, уживате во опуштена атмосфера со фамилијата и пријателите. Одлично здравје.

ЛАВ

Се фалите пред другите што сте направиле на работа и во која мера сте биле успешни. Партнерот е горд на вашиот успех и прилично посесивна кога сте вие во прашање. Задоволни сте со здравјето.

ДЕВИЦА

Имате впечаток дека е потребно некои идеи и планови да се сменат. Ви пречи нестабилната работна ситуација. Емотивно сте задоволни и го посветувате своето време на партнерот. Внимавајте што јадете.

ВАГА

Денот го посветувате на сонување и опуштање. На тој начин собирате инспирација за следната работна недела. Емотивно сте исполнети и посветени на саканата личност. Солидно здравје, освен проблемите со алергиите.

ШКОРПИЈА

Потребен ви е одмор, но никако да се опуштите. Се мачите себе размислувајќи за проблемите на работа. Партнерот пробува да ве опушти, но вие не му допуштате. Со физичка активност ослободете се од стресот.

СТРЕЛЕЦ

Презадоволни сте од ситуацијата на работа. Пробувате да најдете некој недостаток, но сфаќате дека совршено сте одработиле. Уживате во друштво со партнерот. Малку сте станале мрзливи, и имате недостаток на кондиција.

ЈАРЕЦ

Размислувате за промена на работата. Колку таа идеја ви е привлечна, од друга страна е и стресна. Посветени сте на партнерот и на малото внимание кое го покажувате колку ви значи. Напнати сте.

ВОДОЛИЈА

Наместо да одмараат, приватните работници се загрижени поради лошата финансиска ситуација. Брачниот однос е идеален, и партнерот ви пружа поддршка. Нервите се чувствителни.

РИБИ

Размислувате како да ја унапредите соработката со странците. Вие сте подготвени за почеток на заедничка соработка, а тие кочат. Ако сте во брак, брачниот партнер е нервозен и наклонет кон караници. Одлично здравје, но постои опасност да претерате со храна.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...