Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Директорот на ДПИ, Пауновски за медиа.мк: Инспектори во моментов влегоа во “Интермецо”

Пред малку медиа.мк стапи во контакт со директорот на Пазарна Инспекција, Стојко Пауновски, кој не информираше дека пред малку инспектори пристигнале во локалот “Интермецо” каде се врши детална контрола дали се почитуваат здравствените протоколи на Владата.

-Инспекторите се таму, следат дали се почитуваат протоколите, во спротивно ќе постапуваат. Инаку имаме поднесено кривична пријава за локалот “Интермецо” – вели Пауновски за медиа.мк

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...