Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

98 НОВОЗАРАЗЕНИ ВО СКОПЈЕ: Аеродром, Центар и Карпош се најзагрозени (ДЕТАЛИ)

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 98 нови случаи на ковид-19 во Скопје, а оздравени се 39.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува 7291 од кои активни се 891.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 65

• Гази Баба – 102

• Аеродром – 144

• Карпош – 129

• Центар – 142

• Кисела Вода – 104

• Ѓорче Петров – 64

• Бутел – 32

• Шуто Оризари – 18

• Студеничани – 7

• Сарај – 15

• Арачиново – 6

• Илинден – 35

• Сопиште – 2

• Чучер Сандево – 6

• Петровец – 6

• Зелениково – 3

• Странец – 11

• Нераспределен-0

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...