spot_img
21.8 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022
spot_img

Садио Мане позитивен на Ковид-19!

Садио Мане имал позитивен тест на Ковид-19. Играчот на Ливерпул веднаш заминал во изолација.

Претходно неговиот соиграч Тиаго Алкантара излезе позитивен на коронавирусот.

Мане ќе мора да отсуствува 10 дена, и нема да игра против Астон Вила овој викенд.

Се очекува неговото место да го завземе Диого Жота.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести