11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Елиф Елмас позитивен на Ковид-19, нема да игра против Косово!

Во најновото тестирање, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас излезе позитивен на коронавирусот.

Тој и уште неколку играчи на Наполи добија позитивни тестови, по дуелот со Џенова, каде што има повеќе од 16 заразени со Ковид-19.

Тоа би значело дека Македонија веројатно го губи главниот играч од средниот ред за дуелот со Косово. Неизвесен е и Пандев кој е во изолација со целиот тим, иако тој има негативен тест на Ковид-19.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести