Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ХОРОР ВО БЕЛГРАД: СИН ЈАДЕЛ ОД ТЕЛОТО НА ПОЧИНАТИОТ ТАТКО

Во стан во населбата Глогоњски рид во Белград српската полиција пронашла тело  на мртов маж.

Се претпоставува дека станува збор за човек кој починал сам, заборавен од сите, сè додека во не го пронашле и неговиот психички болен син, кој откако таткото починал, јадел делови од него, зошто немал што друго да јаде, пишува „Информер“.

Според непотврдени информации на порталот, мажот бил починат најмалку седум дена, но не се знае точно колку. Соседите повикале полиција кога од станот со денови се ширела неподнослива смрдеа.

Кога полицијата влегла во станот, пишуваат српските медиуми, имало крв насекаде, додека во една од собите на кревет лежело расарчено тело.

Синот бил сокриен, а кога го пронашле делувал изгубено и запуштено. Тој е префрлен на Инфективна клиника, каде ќе му бидат извршени повеќе прегледи, додека телото на починатиот е предадено на Судска медицина за обдукција.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...