Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

(ФОТО) И на 94 години не се откажува од воланот: Кралицата Елизабета фотографирана како вози

Кралицата Елизабета има 94 години, а принцот Чарлс 99години, но тој повеќе не вози автомобил откако претходната година имаше сообраќајна несреќа.

Кралицата на своите 94 години не се откажува од возењето на автомобил, па така била фотографирана додека вози „Range Rover“ во Норфолк.

Елизабета е фотографирана како седи зад воланот со марама на глава и очила за сонце.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...