Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СЕ ТЕПА КОЈ КАЈ СТИГНЕ: Пет тепачки за еден ден

На 02.10. во 20.50 часот во СВР Скопје, Џ.Е.(48) пријавил дека околу 19.00 часот на ул.“13 – Августовски договор“ неговиот син бил физички нападнат од Е.С.(55) од с.Сингелиќ. Сочинет е записник за констатиран прекршок.

На 02.10. во 15.40 часот во Полициската станица Куманово, З.А.(40) пријавил дека околу 13.30 часот во адвокатска канцеларија бил физички нападнат од Д.М. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 02.10. во 21.40 часот во СВР Битола, М.Ѓ.(33) од с.Бистрица пријавила дека околу 16.00 часот на паркинг наспроти маркет во с. Г. Оризари нејзиниот 15 годишен син бил физички нападнат од друго малолетно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 03.10. околу 00,20 часот во СВР Велес, Т.И.(21) од Велес  пријавил дека на ул. “Благој Ѓорев“ во Велес бил физички нападнат од три лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 02.10. во 15.20 часот во СВР Тетово, А.С.(58) од Тетово пријавил дека имал физичка пресметка со едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...