Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Садио Мане позитивен на Ковид-19!

Садио Мане имал позитивен тест на Ковид-19. Играчот на Ливерпул веднаш заминал во изолација.

Претходно неговиот соиграч Тиаго Алкантара излезе позитивен на коронавирусот.

Мане ќе мора да отсуствува 10 дена, и нема да игра против Астон Вила овој викенд.

Се очекува неговото место да го завземе Диого Жота.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...