Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Приведени две лица од Кондово и Слатино за издржување затворска казна од пет и шест години

На 03.10.2020 во 02:00 часот од страна на Секторот за меѓународна полициска соработка со асистенција на Единицата за интервентна полиција, приведен е А. А. (19) од с.Кондово,за издржување на казна затвор од пет години за кривично дело “обид за убиство”. На 03.10.2020 во 06,00 часот од страна на полициски службеници од Полициски одделение Теарце приведен е Е.Б. (28) од с.Слатино за идржување на казна затвор во траење од шест години во КПД Идризово а во врска со чл.237 ст.1 од КЗ на РСМ.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...