Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

НОВ ПРОБЛЕМ: Целиот тим на Академија ФМП оди во карантин!

И од таборот на Академија ФМП излегоа со официјално известување по новонастанатата ситуација. Прволигашот е третиот тим кој има позитивни играчи на Ковид-19, по Работнички и МЗТ Скопје. Од клубот потврдија дека двајца кошаркари имаат коронавирус и покрај почитувањето на мерките. Препораките се исти, целиот тим ќе мора да оди во карантин.

Ова е проблем пред стартот на новата сезона кој беше одложен за една недела, истиот треба да почне следниот викенд, но доколку ФМП биде во самоизолација 14 дена, јасно е дека ќе има ново поместување на календарот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...