Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Не само што е најзгодна, ТУКУ И НАЈПЛАТЕНА- Заработи 43 милиони долари за една година! (ФОТО)

Ѕвездата од серијата „Модерно семејство“, Софија Вергара, е на врвот на листата на Форбс за најплатени актерки во светот, водејќи пред телевизиските актерки во годината кога киносалите западнаа во криза.

Вергара – кој во моментов е судија во шоуто „Америка има талент“ – заработи неверојатни 43 милиони долари во последните 12 месеци како плата и ангажмани. Таа заработуваше 500 илјади долари по епизода во последната сезона на „Модерното семејство“ кое доби Еми награда и престана да се снима на почетокот на оваа година.

https://www.instagram.com/p/CFS1QYRF0SG/?igshid=ijr7e0bv6l6w

Пандемијата на коронавирусот го парализира Холивуд, принудувајќи го производството на стагнација, а кината да се затворат, па снимањето на многу високобуџетни филмови беше одложено.

Оскаровката Анџелина Џоли е на второто место на листата на Форбс, со 35 милиони долари.

View this post on Instagram

Last semifinals night on @agt❤️❤️❤️

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Актерката Гал Гадот е на третото место со 31 милиони долари.

Вкупно 10-те најплатени актерки во светот во 2020 година заработија 254 милиони долари за 12 месеци.

https://www.instagram.com/p/CE7YcI-F51E/?igshid=j49hp6y6p54c

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...