Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Мицкоски на протест: Никогаш со тебе Зоране нема да се договорам за ново Пржино

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно протестира против неправдите, реваншизмот и политичкиот прогон. Мицкоски и поддржувачите тргнаа од пред зградата на министерството за правда и се упатија кон Јавното обвинителство.

Не може да постои мафија ако не постои Обвинителство кое ја помага и амнестира мафијата. Никогаш за тебе нема да се договорам Зоран Заев ниту за ново Пржино ниту за договорот од Преспа му порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на премиерот на СДСМ.

Тоа СЈО украло ваши пари 4,6 милиони евра.Тие кои што требаше правда да донесат крадеа ваши пари.Е затоа Христијан не се договораше Заев со тебе за да нема ново Пржино за да не може истите тие бандити да украдат нови милиони евра ниту од народот ниту од владата.Ете затоа јас нема со тебе никогаш нема да се договорам, ниту за тој договор понижувачки од Преспа за да не оставиме на бандитите да ги крадат парите од народот-порача вечерва Мицкоски

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...