Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Менаџерот на кампањата на Трамп е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Главниот менаџер на кампањата на претседателот Трамп, Бил Степиен, е позитивен на новиот коронавирус и планира да остане во карантин се додека не се опорави, но ќе продолжи да ја контролира кампањата од далечина, потврди за Аксиос Тим Муртау, директор за комуникации на кампањата.

Дијагнозата на Степиен, која доаѓа 32 дена пред денот на изборите, е уште еден удар врз напорите на претседателот за реизбор и беше откриен истиот ден кога претседателката на републиканскиот национален комитет Рона МекДаниел беше позитивна на Ковид-19.

Заменик-менаџерот на кампањата Џастин Кларк се очекува да го надгледува штабот на тимот на Трамп во Арлингтон, Вирџинија, бидејќи Степиен работи од далечина, пренесува Политико.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...