Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МВР НА ГОЛЕМО АПСИ лица за издржување на затворски казни

Полициски службеници од ОВР Гостивар во с.Аџиевци на 02.10.2020 во 16.25 часот ја привеле З.Р. (36) од с.Аџиевци која се барала со потерница за доиздржување на казна затвор во траење од една година во КПУ Затвор Идризово Скопје, осудена по член 256 во врска чл. 141 од К.З.

На 03.10.2020 во 06,00 часот врз основа на судска наредба од Основен суд-Тетово од полициски службеници од Полициско одделени Теарце бил лишен од слобода, Е.Б.(28) од с.Слатино за идржување на казна затвор во траење од шест години во КПУ-Затвор Идризово во врска со чл.237 ст.1 од КЗ.

На 03.10.2020 во 01.30 часот полициски службеници од СВР Скопје по судска наредба го лишиле од слобода А.А.(19) од Скопје за издржување на казна во КПУ Затвор Охрид.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...