Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

МАРИХУАНА ПРЕД ДЕЦА, БУРЕН РАЗВОД – Ова се скандалите на Раста

Стефан Ѓуриќ Раста беше уапсен во центарот на Белград со неколку пакувања недозволени супстанции. Веста одекна во јавноста и ова не е прв пат раперот да биде во центарот на некаков скандал.

Раста беше оженет со пејачката Ана Николиќ, но имаше бурен развод што ги полнеше медиумите со недели. По честите расправии и недоразбирања, пејачката го повикала својот адвокат да се договори за бракоразводна парница, а раперот го напуштил заедничкиот стан, објавија тогаш медиумите. Поранешните сопружници останале во контакт поради нивната ќерка Тара.

Во една прилика, тимот на „Папарацо“ го сними Раста како пуши џоинт пред тинејџери, наводно неговите најголеми обожаватели. Раста најпрво се сликал со нив, а потоа го запалил џоинтот.

Дека Раста користи марихуана пред деца не е ново, исто така се случи и кога беше член на жирито „Јас имам талент“ во 2017 година.

Тој не можеше да го издржи финалето на шоуто „Јас имам талент“ без марихуана, па запали џоинтот за време на паузата.

Исто така е познато дека Раста, пуши џоинт и во неговите настапи и често во видеата што ги поставува на социјалните мрежи.

Во една прилика, тој дури и чувал супстанца слична на марихуана, верувале или не, во книга, а после тоа се пофалил на Интернет.

Во една прилика Раста дури рече:

– Мое мислење е дека марихуана треба да се испроба на 18 години. Јас тогаш згрешив, бев многу млад. Треба да го пробате кога сте зрели и кога ќе можете да разберете што е тоа.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...