Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Коронавирус и во Јувентус!

Хаосот околу коронавирусот во Италија продолжува. И Јувентус пријави заразени со коронавирус, но не играчи, туку двајца членови на стручниот штаб.

„Јувентус информира дека после проверките според протоколот, имаме двајца позитивни членови на нашиот стручен штаб. Не станува збор за играчи, ниту од техничкиот и медицинскиот персонал“, се вели во соопштението.

Од овој клуб сега ги чекаат резултатите од вторите тестирања, и доколку останат другите негативни, тимот ќе продолжи со тренинзи.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...