Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Кавани и Јунајтед најдоа заеднички јазик, Уругваецот потпишува двегодишен договор

Едисон Кавани е пред промоција во Манчестер Јунајтед, пишува „Мирор“. Тој наводно се согласил на двегодишен договор со Јунајтед, иако првично му беше понудено на една година.

Се шпекулираше дека Јунајтед не ги прифатил неговите барања и барањата на менаџерот, но на крајот бил најден заеднички јазик.

Претходно пропаднаа преговорите на Кавани со Атлетико и со Бенфика.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...