Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ЕМОТИВНА ПОРАКА НА ИВАНКА за поддршка на нејзиниот татко Доналд Трамп

Вчера одекна веста дека американскиот претседател Доналд Трам и првата дама на Америка, Маланија Трамп, се позитивни на коронавирусот , а бројни желби за брзо опоравување пристигнаа од целиот свет.

Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, му испрати порака за поддршка на нејзиниот татко, откако тој беше сместен во болницата, како превентивна мерка поради болеста.

Иванка на Твитер напиша: „Ти си воин и ќе го победиш ова. Те сакам тато“.

Трамп беше префрлен во Националниот воено-медицински центар „Валтер Рид“.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...