Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Елиф Елмас позитивен на Ковид-19, нема да игра против Косово!

Во најновото тестирање, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас излезе позитивен на коронавирусот.

Тој и уште неколку играчи на Наполи добија позитивни тестови, по дуелот со Џенова, каде што има повеќе од 16 заразени со Ковид-19.

Тоа би значело дека Македонија веројатно го губи главниот играч од средниот ред за дуелот со Косово. Неизвесен е и Пандев кој е во изолација со целиот тим, иако тој има негативен тест на Ковид-19.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...